Thoni dicka..........

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Shko poshtë

default Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed May 01, 2013 9:13 pm

First topic message reminder :

Pasuria nuk sjell gjithmonë lumturi, por një njeri i lumtur është gjithmonë i pasur.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat May 25, 2013 8:44 pm

Ditët më të bukura janë ato që nuk i kemi jetuar ende.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue May 28, 2013 5:59 am

Mos lejo kurrë që zemra të vendosi 'presje' aty ku mendja është e sigurt që duhet vendosur 'pikë' !!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue May 28, 2013 6:08 am

Koha jote eshte e kufizuar .....prandaj mos e humb ate duke jetuar jeten e dikujt tjeter .avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue May 28, 2013 6:08 am

Eshte mrekulli te perpiqesh me bindje ,te perqafosh jeten dhe ta jetosh me pasion .Te humbasesh me klas dhe te fitosh me guxim .Sepse bota i perket atij qe guxon !avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue May 28, 2013 6:09 am

Mos e ndaje jeten tende ne dite, por ditet e tua ne jete...sepse cdo dite, cdo ore, cdo minute eshte nje jete...avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue May 28, 2013 6:11 am

Dashuria dhe vdekja janë dy mysafir që të vijnë pa pritur, njëra ta mer zemrën tjetra ta mer jetën.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue May 28, 2013 6:11 am

Lisin e mbajne rrënjet, pallatin e mban themeli, njeriun e mbane besimi..!!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed May 29, 2013 4:21 am

Një femër që di të vlerësojë nuk meriton lot, zhgënjim, dhembje, vuajtje, përulje, tradhti... Ajo meriton kujdes, vëmendje, dashuri, ledhatime, përqafime të ngrohta, sinqeritet... Por, mbi të gjitha ajo meriton ta kuptojë që është vetmja që ekziston për një mashkull...
... e megjithatë... këto i meriton një femër që di të vlerësojë atë që i ofrohet!

|Besnik B. Avdiaj|avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed May 29, 2013 4:22 am

Njeriu e humbi vleren e tij humane.. në momentin kur dashurinë e vendosi në plan të dytë..avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Jun 11, 2013 9:30 pm

"Njeriut gjithmone duhet t'i dhembe diku. Budallenjve nuk u dhemb askund."

| Rexhep Qosja |avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:14 am

Nje Shikim Nga E Kaluara , Nje Buzeqeshje Nga E Tashmja Dhe Nje Hap Nga E Ardhmja . . .avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:14 am

. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!
Mos u nervozo kurre me dike qe thote te verteten!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:14 am

Njeriun e ben te lumtur ,madheshtia shpirterore & pasuria mendore .avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:15 am

Botes foli embel, mos i fol me thumba...kush kerkon paqe,mos e prit me plumba...avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:15 am

Jeta eshte shume e çuditshme. Duhet trishtimi per te ditur se ç'eshte lumturia, zhurmat per te vleresuar heshtjen dhe mungesa per te vleresuar pranine.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:16 am

Maska e mbajtur per nje kohe te gjate zevendeson fytyren ....!!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jun 13, 2013 1:17 am

Dashurija dhe xhelozija, jane si nje acid qe e demtojne me shume enen qe e mbane ate, sesa vendin ku ajo hidhet..!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Jun 26, 2013 9:43 pm


Shqiptarët donin Shqipërinë ne Nato - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin Libralizimin e Vizave - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin Infrastrukturë - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin më shumë Vënde Pune - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin Ujë dhe Drita - Berisha e bëri.
Dhe në fund mori tradhtinë e atyre që ua krijoi të gjitha të mirat në Shqiprinë tonë te bukur.

POR SHQIPTARET I KANE SYTE E ''QERRUAR'' DHE DUAN EDVIN KRISTAQ RAMEN (DUAN TE RILINDIN EDHE NJEHERE ENVER HOXHEN QE T'U JAPE DAJAK E TE VUAJNE SI QENTE PER NJE COPE BUKE.)
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga Katilja prej Sat Jul 13, 2013 6:54 pm

Zemra e nje gruaje dhe keshtjella jane te ngjashme. Ato mund te njihen vetem pasi te jene pushtuar.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Jul 30, 2013 7:23 am

Vitet të mësojnë shumë, por ditët nuk e dinë këtë...! | hugo chavez |avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Aug 05, 2013 10:25 pm

Fëmija mbretëror u quajt Gjergj Aleksandër Luiz. 
Sikur të kenë rrëmuar me imtësi historinë e lavdishme shqiptare, që përzgjodhën 3 emra shqiptaro-mëdhenjsh për gjakun blu, e praktikisht emrin e Gjergj Kastriotit, Aleksandrit të Madh dhe Luiz Ejllit...avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga Katilja prej Tue Aug 06, 2013 3:34 am

Sa çudi!!!! Jeta është si një ylber, varet nga ndjenjat. Atë ngjyrë që kanë ndjenjat tona atë ngjyrë ka edhe jeta. Sa herë jemi të merzitur, të trishtuar jeta na duket pa kuptim, e veshtirë…

Sa herë jemi të dashuruar, të lumtur jeta na duket e mrekullueshme, e çiltër. E jeta është e njejta si aty ku jemi të trishtuar si aty ku jemi të lumtur po ndoshta kjo është bukuria e kesaj jete që ndyshon ngjyra nga dita në ditë, nga minuti në minut e nga secondi në second, sepse mjafton një çast për tu bërë personi më i/e lumtur në botë por mjafton vetëm një çast për tu shkatërruar çdo gjë, mjafton një këngë, një kujtim, një poezi e gjithë ai gëzim që kemi brënda kthehet në boshllëk, trishtim, zhgenjim....


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Aug 08, 2013 3:51 am

Filozofi dhe inxhinieri

Thuhet se një filozof dhe një inxhinier ndërmorrën një rrugëtim për tu argëtuar në mal. Pasi arritën në një vend të bukur, të dy ngritën çadrën dhe pasi hëngrën darkë e i shtruan një dorë muhabet, u shtrinë të flenë.
Diku pas mesnate, inxhinieri e zgjoi filozofin dhe i tha:”Shih lart në qiell dhe më thuaj çfarë vëren!”
Filozofi, pasi fërkoi sytë dhe u mendua pak, tha:”Miliona yje.”
Inxhinieri:”Që do të thotë?!”
Filozofi:”Po ti qasemi astronomikisht, them që kjo na tregon se ekzistojnë me qindra milionë planete dhe galaktika të tjera. Po ti qasemi nga ana e kohës, mund të them se ora është tre e natës. Po ti qasemi nga ana e motit, them që nesër do të jetë ditë e kthjellët. Po ti qasemi nga këndvështrimi i krijimit, them që Zoti, nëpërmjet kësaj bukurie dhe madhështie, na tregon pushtetin e Tij të pafund dhe sa të dobët e të vegjël jemi përballë gjithë këtij universi.”
Pastaj, filozofi iu kthye bashkudhëtarët të tij dhe i tha:”Mirë, tani më thuaj ti çfarë shikon!”
Inxhinieri, pasi kruajti kokën iu përgjigj:”Po ti qasemi praktikisht kësaj çështjeje, mund të them se dikush na ka vjedhur çadrën miku im, prandaj i shohim yjet.”avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat Aug 24, 2013 5:43 pm

Gënjeshtra ka bërë gjysmën e rrugës rreth e qark botës, Kur e Vërteta Sapo Eshte Nisur !avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Aug 26, 2013 4:12 am

| Nuk kërkova kurrë popullaritetin, por një shoqëri e mirë më mjaftoi; nuk kerkova të isha i pasur, veç të kisha ato pak gjëra që më nevojiten; nuk kërkova kurrë të jem i pëlqyer nga shumica, më intereson vetëm fakti që kam njerëz që më duan me të vërtetë..! |avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Thoni dicka..........

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi