“Dëshmi të përdhosjes së shqipes”

Shko poshtë

default “Dëshmi të përdhosjes së shqipes”

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Jun 03, 2013 5:32 amSHKUP- “ Nxënësit shqiptarë të shkollave fillore dhe të mesme i janë nënshtruar një testimi, pyetjet e të cilit cilësohen nga mediat si përdhosje të gjuhës shqipe. Në test ka pyetje pa kuptim dhe janë dhënë alternativa që nuk kanë lidhje me pyetjet që shtrohen. Në vend të lumit, alternativat e përgjigjes janë vënë për liqene. Këto janë vetëm një pjesë e gabimeve të keqkonceptuara të provimit. Gjithashtu në test ka edhe ngatërresa me gjuhën sllave. Provimi është kundërshtuar nga nxënësit. Në Tetovë, Dibër, Kumanovë janë zhvilluar protesta në kundërshtim të provimit. /Portalb/

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi