Mos planifikoni takime të hënave ja arsyet pse nuk do të realizohen

Shko poshtë

default Mos planifikoni takime të hënave ja arsyet pse nuk do të realizohen

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 20, 2013 9:08 pm


Çdokush që është në kërkim të dashurisë dhe kërkon të planifikojë një takim, duhet të shmangë takimet ditën e hënë.

Planifikimet e takimeve në fillim të javës kanë më shumë gjasa që të anulohen minutën e fundit. Dhe arsyet për këtë gjë janë disa, duke filluar që nga lodhjet, angazhimet në punë, sëmundjet, të duhet të shkosh në palestër etj.

Më të preferuara janë takimet në fundjavë dhe janë më rezultative. Sipas një anketimi të website match.com 81% e të anketuarve thanë se ka më shumë gjasa që të anulojnë takimin në një ditë të javës se sa në fundjavë.

Angazhimet e punës zënë rolin kryesor për anulimin, kurse arsyet e tjera renditen më poshtë. Ja çfarë përqindje zënë arsyet e tjera:

-Sëmundjet 33%

-Lodhja 19%

-Nuk është në gjendje të përballonte takimin 12%

-Një alternativë tjetër më e mirë për të dalë 6%avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi