Më thuaj ngjyrën që preferon të të them karakterin që ke

Shko poshtë

default Më thuaj ngjyrën që preferon të të them karakterin që ke

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Nov 18, 2013 9:58 pm

 
Edhe temperamenti mund të zbulohet nga zgjedhja e një ngjyrë, po keshtu edhe qëndrimet dhe karakteret. Pra, më tregoni se çfarë ngjyra preferoni dhe unë do t'ju them kush je.
Burimi:Yahoo
E kuqja. Është ngjyra e zemrës, dashurisë, dinamizmit, vitalitetit, pasionit, ndjeshmërisë, autoritetit, krenarisë, forcës, sigurisë, besimit në forcën e tyre. Kush preferon këtë ngjyre është optimist, i vendosur, impulsiv, luftarak, konkurrues, i pasionuar, entuziast, ne kërkim te prestigjit, suksesit dhe  me dëshirën për të dominuar.
E gjelbërta. Është ngjyra e shpresës dhe e dëshirës për sukses. Ai që e çmon atë është i qetë, i pëlqen stabiliteti, një jetë pa te papritura dhe surpriza. Femrat qe duan këtë ngjyre janë në thelb të ndershme, realiste, duan siguri dhe vazhdimësi, por kane pak vështirësi në bashkëpunimin me të tjerët. Efikase dhe e aftë në punë, ka qejf rregullin dhe pastërtinë.
Bluja është ngjyra e heshtjes, qetësisë dhe e butësisë shpirtërore. Këta persona janë te ëmbël, romantike, te ndjeshëm, duan natyrën, kafshët si dhe fëmijët.
E verdha. Është ngjyra e diellit, e gëzimit, lumturisë dhe fantazisë, është simboli i optimizmit, inteligjencës, urtësisë. Ata që preferojnë të verdhën duan ndryshimin Kane karakter te hapur, optimistë, te gëzuar, por ndizen shpejt. Duan shume qe te afirmohen dhe te kenë autoritet
Kafja. Është ngjyra e tokës, e sigurisë, maturisë, durimit dhe këmbënguljes. Këta persona duan qetësinë e shtëpisë, kane nevojë për qëndrueshmëri dhe preferojnë partnerë qe dëshirojnë te njëjtat gjera.
Portokallia. Është ngjyra e optimizmit, personi qe pëlqen këtë pune është i sinqerte dhe i hapur. Këta persona janë humanë dhe gjithmonë kane nevojë të dinë dhe të jenë të përfshirë ne interesa të ndryshme.
Vjollca. Është ngjyra e metamorfozës, tranzicionit, misterit dhe magjisë, misticizmit, spiritualitetit por edhe magjepsje erotike. Këta persona janë te disponueshem dhe komunikues, njerëzorë, te arsimuar, të ndjeshëm dhe shumë të dashur
E zeza. Kjo është ngjyra e mohimit absolut. Kush preferon këtë është një person i cili synon pushtetit, dhe pretendon pa frikë
Grija. Është ngjyra e neutralitetit, mjegullnajës, muzgut, por edhe hijeshisë. Kush zgjedh këtë ngjyre tenton të mbaje distancë dhe nuk dëshiron te jete i përfshire. Përgjithësisht ata duken te ftohtë, të paafrueshëm, te turpshëm dhe të mbyllur
 avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Më thuaj ngjyrën që preferon të të them karakterin që ke

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 20, 2013 9:22 pm

Vjollca. Është ngjyra e metamorfozës, tranzicionit, misterit dhe magjisë, misticizmit, spiritualitetit por edhe magjepsje erotike. Këta persona janë te disponueshem dhe komunikues, njerëzorë, te arsimuar, të ndjeshëm dhe shumë të dashuravatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Më thuaj ngjyrën që preferon të të them karakterin që ke

Mesazh nga marino77 prej Wed Nov 20, 2013 9:27 pm

Bluja është ngjyra e heshtjes, qetësisë dhe e butësisë shpirtërore. Këta persona janë te ëmbël, romantike, te ndjeshëm, duan natyrën, kafshët si dhe fëmijët.
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Më thuaj ngjyrën që preferon të të them karakterin që ke

Mesazh nga Katilja prej Wed Jan 01, 2014 4:15 am

E zeza. Kjo është ngjyra e mohimit absolut. Kush preferon këtë është një person i cili synon pushtetit, dhe pretendon pa frikë


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Më thuaj ngjyrën që preferon të të them karakterin që ke

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi