Elhaida Dani: Si më eliminuan nga "Ethet e së Premtes mbrëma"...

Shko poshtë

default Elhaida Dani: Si më eliminuan nga "Ethet e së Premtes mbrëma"...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Oct 17, 2013 7:36 pm

 
E kush do ta kishte menduar se këngëtarja që ka ngritur peshë publiku shqiptar e italian me performancat e saj, dikur këndonte vetëm brenda mureve të shtëpisë, pasi turpërohej.
Burimi:BalkanWeb
Ne një interviste te gjate për një media, gazetari e pyet Elhaidan lidhur me fillimet e saj ne muzike, dhe prezantimin e pare te saj ne skene.
E mbaj mend shumë mirë, përgjigjet Elhaida. Ka qenë në edicionin e fundit tek "Ethet e së Premtes", kur unë vendosa papritur të merrja pjesë. Isha 15 vjeçe, dridhesha nga emocionet dhe akoma nuk e kisha vendosur se çfarë kënge do të këndoja. Faza e parë shkoi mirë, po ashtu edhe e dyta… Në fazën e fundit seleksionuese për këngëtaret që do të hynin në netët 'live' u skualifikova. Ishte hera e parë që konkurroja për këngën dhe të them të drejtën u demoralizova pak. U thosha prindërve të mi duke qarë: "Unë nuk këndoj më". Kaluan disa muaj dhe filluan audicionet e "Star Akademi 4". Këtë herë ishte babai, ai që më mbushi mendjen të merrja pjesë në këtë 'talent show', dhe shkoi aq mirë sa u shpalla fituesja (qesh).
 avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi