E qeshura, një formë për të zbuluar personalitetin tuaj

Shko poshtë

default E qeshura, një formë për të zbuluar personalitetin tuaj

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Oct 09, 2013 11:22 pm

Në qoftë se e qeshura juaj është e natyrshme, ju jeni një personi shoqërueshëm dhe i këndshëm.
Burimi:Balkanweb

E qeshura është unike për çdo individ. Mënyrë sesi ju e shprehni gëzimin është një tregues i fuqishëm i personalitetit tuaj.

Ju keni një të qeshur unike dhe infektuese: e qeshura juaj është e dallueshme nga ajo e njerëzve që ju rrethon? Ky dallim mund të shihet si një dëshirë për t’u dukur dhe rënë në sy.

Megjithatë, në qoftë se e qeshura juaj është e natyrshme, ju jeni një personi shoqërueshëm dhe i këndshëm.

Ju keni një nënqeshje të lehtë dhe të kontrolluar: me dorën para gojës dhe sytë e rrudhura, kjo buzëqeshje e tradhton një person të trembur i cili dëshiron të duket mirë në sytë e të tjerëve, por ndërkohë ka frikë se po ndodh e kundërta.

Ju keni një të qeshur me zhurmë: nëse ju qeshni me zë të lartë atëherë ky veprim tregon një nevojë të theksuar për t’u dëgjuar dhe admiruar nga të tjerët.

E qeshura juaj i ngjan një fishkëllime: kur ju qeshni lëshoni një tingull sikur e mbani të qeshurën në fyt. Kjo është rezultat i shtrembërimit si pasojë e fushës profesionale ku bëni pjesë.

Ju sforcoheni për të qeshur: ju buzëqeshni më tingull gojë por tiparet e fytyrës nuk lëvizin, mbeten neutrale. Kjo sugjeron se e qeshura është një formë detyrimi ose edukate, ose për të tërhequr vëmendjen.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi