Moda e rruges"(STREET STYLE)

Shko poshtë

Heart Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Katilja prej Sun Sep 29, 2013 5:44 pm

Vendosa te sjell ketu ne forum ku fotografohen tere njerezit e thjeshte......Moden e rruges sesi vishen njerezit me perditshmerine e tyre.
Ne kete foto shohim perfeksionin ne plote kuptimin e fjales.Gjithshka,duke filluar nga koka e deri tek kepucet eshte kombinuar me shume stil dhe shije,duke mos dal nga kornizat modes.Edhe pse fotoja i eshte bere nje kalimtareje te rendomte neper rruget e Italise,gjithsesi duket se eshte bere fotoja pas nje revi te modes.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Katilja prej Sun Sep 29, 2013 5:44 pm

Moda me e mire eshte ajo e rruges,gjithmone ka qene dhe gjithmone ashtu do te ngelet",kete e ka thene Bill Cunnigham,fotografi legjendar i modes per gazeten ditore"New York Time's"
Ndoshta eshte edhe e vertete ajo qe thote fotografi.Tani do te shohim moden e rruges,ne rruget e ketij qyteti.Si duke femrat,a jane te kombinuara me stil sipas rregullave te modes boterore ose jo por ndoshta serish duken bukur.Fotot ne vijim do te na i pergjigjen pyetjeve tona.

Kombinimi i pare,qe zgjodhem per ju,nuk meriton as te komentohet ose ne rastin tjeter te pershkruhet.Pasi sic e shihni vete,goca ne fotografi duke sic eshte fotografuar per nje reviste mode.Gjithshka qe ka zgjedhur per kete kombinim,e ka bere me shije,duke pasur kujdes ne ngjyrat,duke mos i perzier stilet.Njashtu nuk eshte tepruar edhe shume me aksesoret dhe duket fenomenal.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Katilja prej Sun Sep 29, 2013 5:45 pm


Edhe kjo duket nje kombinim shume i bukur.Pantallona te zeza,kombinuar me xhaketen e lekures me njgyre jeshile dhe me nje prerje interesante dhe te vecante,duke e perfunduar kombinimin me maice ngjyre te bardhe.Dicka e perbashket qe verejtem edhe ne kombinimin e pare,jane kapelet,ku ne te dy rastet ishin te kombinuara ne menyre adekuate.Gjithashtu duhet kombinuar edhe kepucet qe jane te perkryera per kete stil.


Ajo qe po mundohem te verej,ne te gjithe kete kombinim vetem me ngjyre te zeze,pantallona prej lekure,triko dhe cante te zeze te madhe,qe koheve te fundit jane shume ne mode,e vetmja gje qe ka tjeter dezen jane kepucet.Kepucet kane dezen leopardi dhe njehere jane shume bukur te kombinuara.Sic duket,eshte shume e vertete thenia e fotografit qe kemi theksuar me larte ne rubrike.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Katilja prej Sun Sep 29, 2013 5:45 pm


Ky fustan ne ngjyre te kuqe duhet kombinuar me floke te rregullte me taka te larta,por kombinimi i saj eshte shume ndryshe nga ajo qe mendojme ne.Por fustani ne foton artistike eshte kombinuar me te tjera taka dhe aksesore.Eshte stil shume i preferuar nga stilistet boterore,ku nuk ekziston kufi mes stileve por duke qene mire i kombinuar.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Katilja prej Sun Sep 29, 2013 5:46 pm


Ky kombinim permban shume asksesore se kapele dhe cante.Ky kombinim ka xhinse,jo ne te cilat jemi mesuar t'i shohim modelet nga pista e modes,por gjithsesi bukur eshte kombinuar.Kombinimi perfundohet me xhaketen ngjyre te zeze dhe me nje poze shume interesante.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Katilja prej Sun Sep 29, 2013 5:47 pm


Kombinimi i veshjes me aksesoret e ben qe te jete me speciale.Taka te larta,ne rock stil,me cante te kombinuar te lekures me ngjyre te zeze,ne kombinim me minifund dhe kemishe te gjere,pa grim dhe pa ndonje frizure te vecante jep dukje te theksuar.


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Oct 03, 2013 7:23 pm
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Oct 03, 2013 7:26 pm
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Oct 03, 2013 7:27 pm
avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Heart Re: Moda e rruges"(STREET STYLE)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi