Te drejtosh floket njehere e pergjithmone

Shko poshtë

default Te drejtosh floket njehere e pergjithmone

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat Sep 21, 2013 5:42 amTe drejtosh floket njehere e pergjithmone
Floket duken bukur pas çdo shtrirjeje (fenirim), mirepo demtimi i vazhdueshem i ben ato te mjerueshme. Kursimi i kohes dhe shmangia e demtimit te flokeve, jane disa nga arsyet kryesore pse preferohet drejtimi i perhershem.
Pse te bejme fenirim te perhershem
Perkunder çka shohim neper revista dhe televizione, jo te gjitha femrat i kane floket te drejtuara ne menyre te persosur, dhe natyrisht qe floket e tyre nuk duken te perdorura sidomos ne mengjes.

Drejtimi i flokeve merr shume kohe dhe mundim çdo dite. Mesiguri qe floket duken bukur pas cdo fenirimi, mirepo demtimi i vazhdueshem i ben ato te mjerueshme. Pra, kursimi i kohes dhe shmangia e demtimit te flokeve, jane disa nga arsyet kryesore pse preferohet drejtimi i perhershem. Njekohesisht drejtimi i perhershem ndihmon ne kontrollimin e dredhave dhe degezimeve.

Cfare perfshijne keto trajtime?
Tretmani aplikohet vetem nga profesionalistet dhe perbehet nga produktet e ndryshme si kimikate per ndryshim te struktures se flokeve si dhe relaksues per floke per t’i bere ato te drejta. Floket mbesin te tilla deri ne nje vit.

Kush eshte kandidate per fenirim te perhershem?
Drejtimi i flokeve eshte proces i realizueshem, mirepo gjithmone eshte brenga nga demtimi i flokeve nga ky trajtim. Nenkuptohet se gjate trajtimit perdoret hekuri per drejtim te flokut si dhe substanca kozmetike te cilat e mundesojne kete ndryshim. Ne qofte se floket jane te demtuara si renie te vazhdueshme, demtim te flokeve jo vetem ne fund te tyre, demtim nga aplikimi i kimikateve, prishje e struktures se proteines atehere nuk jeni kandidate per kete lloj trajtimi. Ne rast se floket jane te demtuara, preferohet trajtimi tjeter me keratine i cili jo vetem qe i drejton perkohesisht floket deri ne 4 muaj, por ne veçanti e permireson gjendjen e flokut duke i futur brenda minerale, proteina dhe kompleks te aminoacideve.
Si rrjedhim, floket e pademtuara mund ta bejne drejtimin permanent, i cili zgjat deri ne 1 vjet, derisa rritet floku.

Drejtimi i perhershem, jo vetem qe do t’ju kursej kohe, mundim, por para se gjithash do t’ju kurseje floket nga stresi i vazhdueshem ne baza ditore nga aparatet per tharje dhe stilim te flokeve.
/Burimi: Telegrafiavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi