.¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

default .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri May 10, 2013 3:13 am

Një femër me klas nuk është ajo që kur kalon fërshëllejnë të gjithë, por ajo e cila kur kalon bie qetësia...


Edituar për herë të fundit nga ♛Melody♛ në Fri Sep 20, 2013 9:01 pm, edituar 1 herë gjithsejavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri May 10, 2013 3:32 am

"Femrat e bukura janë krijuar për meshkujt pa imagjinatë, ndërsa femrat e mençura për meshkujt e pafatë".

|Giacomo Casanova|avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu May 16, 2013 11:30 pm

Askush nuk e përkrah femrën,
as brenda të së njëjtës gjini.
Paragjykojnë dhe paragjykohen mizorisht nga ambienti,
turpërohen dhe nuk flasin.
Mbajnë në shpirt drama të parrëfyera, që i torturojnë, në trup dhembjen e dhunës mashkullore,
flokët u zbardhen nga marazi, zemra u nxihet nga vuajtja.
E pasur, apo e varfër,
femra mbetet kristal i shndritshëm në dukje,
i lehtë për t'u fituar e copëtuar, por vështirë për t'u kthyer në gjendjen e mëparshme...!

| Brunilda Zllami | "Dikur ishim bashke"avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu May 16, 2013 11:39 pm

Kishte vënë jashtëzakonisht shumë buzëkuq dhe pak rroba mbrëmë në darkë. Kjo është shenjë dëshpërimi për një femër...avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat May 25, 2013 11:06 pm

Adhuroj femrat qe nuk presin kurrë asgjë, sepse shkojnë e marrin gjithmonë atë që duan.Ato që dalin pa u lyer dhe ndihen të bukura gjithsesi.Ato që nuk thonë kurrë sesi jane, por mësojnë të tjerët si të jenë.Ato që ecin gjithmonë me kokën lart, edhe kur bota do donte ti fundoste.Ato që thonë gjithmonë "te dua" , pa asnjë egoizëm, pa asnjë interes.Ato që kanë shumë dashuri perbrenda dhe padashur ja falin edhe personave te gabuar...!!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Lindur Femer!!

Mesazh nga Katilja prej Tue Jul 16, 2013 11:53 pm

TI HESHT!

Lotet ne faqe do te thahen nje dite. Vetem vraga e murrme do te te tradhtoje vendet ku dikur ka qene nje plage ku rridhte gjak. Ti hesht Duhet te presesh vetem pak sa te fitosh force, fshihi mankthet qe te shfaqen ne gjume dhe te nesermen buzeqesh sikur te kesh pare enderren me te bukur. Hesht, vetem nje sekonde hesht, dhe mos renko. Leri krahet e lire dhe fluturo ne ato vende qe ende nuk i ke pare por e di qe ekzistojne diku. Lere melodine te krijoje nje kenge ndryshe nga ato qe ke degjuar gjithmone. Nje kenge qe flet per ate te ardhme qe aq shume ke dashur ta shikosh, por nuk ke arritur ta prekesh, sepse te shket sa here zgjat doren drejt saj. Hesht se askush s'duhet te degjoje ate qe mendon. Vuajtjet duhet t'i mbash te mbyllura me celesa te ndtyshkur si vete kjo bote ku jeton. Mos e kthe koken mbrapa, mos u trishto per zdhedhjet qe te kane denuar, vetem merr fryme thelle! Minutat fillimisht duken te pafundme, me pas fitojne shpejtesi, e pas cdo dite sheh si rrokulliset gjithcka. Ti nxjerr thonjte per tu kapur diku qe te jetosh nje cast te bukur qe zhduket befas, ndersa stuhia qe mendon se ka kaluar, kthehet serish qe te gllaberoje ate qe ka mbetur prej teje...por prit se nuk ka mbaruar gjithcka. Mbaje veten fort, shterngoje litarin ku je kapur, sepse ai nuk eshte litari vdekjes por i pritjes se nje lirie qe te ka munguar prej kohesh. Ndaj tani duhet te heshtesh dhe te mos lesh askend te mesoje se ti je ndryshe nga ajo qe njohin. Je dikush qe nuk qan nga ato qe shkuan, sepse min. , ditet, vitet jane rrokullisur ne gremine dhe nuk do te rendesh drejt tyre, se ti do te mbijetosh.

E PASUR APO E VARFER, FEMRA MBETET KRISTAL I SHNDRITSHEM NE DUKJE, I LEHTE PER TU FITUAR E COPETUAR, POR VESHTIRE PER TU KTHYER NE GJENDJEN E MEPARSHME!


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Tue Jul 16, 2013 11:53 pm

[b]Femer...

E godet,duron...E vret...Mbijeton...E lendon...Reziston...Ka dhimbje..Sherohet...Rrezohet, por vazhdon te eci perseri...Qan, por i than dhe lotet..Shembet....Ringrihet.Humbet shpresat, por i rigjen ato...Fundoset, por arrin te al ne siperfaqe perseri...Bishe, por edhe e bukur..E ftohte., por edhe e dashur...E rrezikshme., por sensuale..Hidherohet., por e gjen kunder helmin...S'ka force., por e gjen fuqine..Humbet., por pranon vetem fitoren...I erren syte., por e gjen forcen te shikoje..Humbet shpresen., por jo pergjithmone...Zhgenjehet., por perseri Enderron..Beson..Jeton..Dashuron.. Mbi te gjitha..Riprodhon;..KJO ESHTE FEMRA !!!
[/b]


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Tue Jul 16, 2013 11:53 pm

[b]Njerezit jane te frikesuar nga vetvetja, nga realiteti i tyre,nga
ndjenjat e tyre me shume se cdo gje tjeter!
Njerezit flasin se sa e madhe eshte dashuria, por ajo eshte genjeshter!
Dashuria lendon! Ndjenjat jane turbulluese.
Njerezve u eshte mesuar se dhimbja eshte e keqe dhe djallezore. Si mund ta perballojne ato dashurine,nese kane frike te ndjejne? Dhembja eshte bere qe te na zgjoje!
Njerezit perpiqen qe te fshehin dhembjen e tyre, por e kane gabim!
Dhembja eshte si dicka qe marrim me vete, si nje radio.
E ndjejme forcen tone kur perjetojme dhembjen!
Cdo gje varet nga menyra se si ne e mbartim ate.
Kjo eshte ajo qe ka rendesi! Dhembja eshte nje ndjenje! Ndjenjat jane nje pjese e jona, e realitit tone!
Nese turperoheni nga ndjenjat tuaja e i fshihni ato, atehere ju po lejoni shoqerine te shkaterroje realitetin tuaj!
Ju duhet te ngriheni ne kembe per te drejten tuaj te ndjeni dhembjen tuaj dhe te luftoni per ate qe doni **))
[/b]


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Tue Jul 16, 2013 11:54 pm

[b]Ti mund te mos jesh i pari i saj, i fundit apo i vetmi...Ajo ka dashuruar me perpara dhe do dashuroje serish...,por nqs te do tani, cfare ka rendesi tjeter?
Ajo nuk eshte perfekte, as ti s'je dhe ju te dy ndoshta nuk do te jeni perfekt bashke.., por nqs ajo te ben per te qeshur dhe e pranon qe jeni njerez dhe beni gabime, shterngoje ate fort dhe jepi me te miren qe ke. Ajo ndoshta nuk te mendon ne cdo sec. te dites, por ajo te jep nje pjese te vetes qe e di se mund te ja thesh : ZEMREN E SAJ. Keshtuqe mos e lendo, mos e ndrysho, mos e analizo dhe mos prit nga ajo me shume sec mund te te jape.
Buzeqesh kur te ben te lumtur dhe beja te ditur kur te cmend dhe po ashtu ndjeja mallin kur ajo s'eshte aty me ty !!!
[/b]


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Tue Jul 16, 2013 11:54 pm

[b]Femra...... Krijesa qe mbart, bukuri,dashuri, sakrifice, vuajtje e dhimbje gjate gjithe jetes.
Eshte femra ajo qe le gjysmen e embelsires qe ta haj vellai i saj me i vogel. Eshte femra ajo qe merr persiper gabimet e vellait qe ta shpetoje nga qortimet e prinderve.
Eshte femra ajo qe cdo nate lutet per te gjithe.
Eshte femra ajo qe ndimon prinderit ne punet e shtepise.
Eshte femra ajo qe kujdeset per qe te gjithe te duken sa me bukur.
Eshte femra ajo qe sakrifikon shkollen,arsimin per hir te familjes.
Eshte femra ajo qe heq dore nga dashuria vetem per te mos lenduar njerezit qe do.
Eshte femra ajo qe sakrifikon karrjeren qe te kujdeset per femijet e saj.
Eshte femra qe qan dhe kur dikush tjeter vuan.......
ESHTE FEMRA AJO QE LINDI DHE RRITI SECILIN NGA NE.. ♥......
[/b]


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Jul 17, 2013 12:38 am

Isha lodhur duke u përpjekur të isha i fortë, i pamposhtur. Edhe yjet një ditë lodhen së ekzistuari dhe ngadalë fillojnë të shuhen...
Doja t'i bërtisja jetës se ishte e pamëshirshme, se gjithmonë dinte t'i rrëzonte njerëzit kur ata përpiqeshin të ngriheshin. Doja t'i thoja njerëzve se koha i kishte shndërruar në mashtruesa shumë të mirë. Tani ata po ia dilnin t'i thyenin zemrat dhe thyerja e një zemre dhemb shumë më tepër se një gotë qelqi e thyer në copëza...
Zhgënjime, mashtrime, dhimbje gjithandej. Dhe të gjithë janë në përpjekje të jenë dikush tjetër për t'u mbrojtur më mirë. Janë të gatshëm të dalin nga vetvetja dhe të veshin një maskë madhështie, sikur ajo do ta zbukurojë pamjen e tyre...
Doja të kisha fuqinë të përmbysja gjithçka e ta rikrijoja gjithçanë e sotme me një pamje tjetër ku të gjithë të shpreheshin lirshëm e të ishin vetvetja. Ashtu nevoja për të qenë i fortë do të ishte më e vogël dhe nuk do të njihej lodhja shpirtërore. Ndjenjat do respektoheshin dhe dhimbjet e zhgënjimet do të fshiheshin si me magji.
Sot bota goditet nga shigjetat e pabesisë dhe rrëzohet, sepse shigjetat e harkuara fort nga pas, kanë fuqinë ta shkatërrojnë atë që kanë përpara. Por në dimensionin e ri, bota do të vishte fustanin e saj më të bukur, do ta ngrinte kokën krenare për atë që zotëronte dhe do të shkatërronte çdo univers me fuqinë e buzëqeshjes së saj.
Megjithëse nuk e kam fuqinë ta ndryshoj botën, unë besoj se një e ardhme më e mirë na pret. Do të vijë dita kur njerëzit do të lodhen nga shtirjet, do ta çjerrin maskën e madhështisë dhe do ta nxjerrin të zbuluar shpirtin e brishtë që gjendet poshtë asaj maske. Dhe ky nuk duhet të jetë çasti kur ne duhet t'i godasim ata duke ia kthyer me të njëjtën monedhë. Hakmarrja vërtet shijon, por lumturia shijon akoma më tepër. Ndaj duhet t'i afrohemi atyre dhe t'i mësojmë se bota ka nevojë për njerëz guximtarë, por mbi të gjitha ajo ka nevojë për njerëz të mirë që do ta bëjnë atë të ndihet krenare.
Një ditë, mirësia do të buçasë nga skutat e fshehta të shpirtit të çdokujt. Unë e besoj këtë gjë...avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Jul 18, 2013 1:09 am

Femrat e lenduara jane te rrezikshme,\
dine si te mbijetojne!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Nje femer e vertete..

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Jul 26, 2013 4:15 am


-Nje femer te vertet eshte veshtir per ta bindur, qoft edhe ateher kur ke te drejte! -Te duhen miliona arsye per tia dhene se e do dhe ajo do gjej nje per ta vertetuar te kunderten!
Nje femer e vertet nuk beson leht, nuk bie ne grackat e qdo njeri qe e ndalon ne rruge per ti thene se eshte e bukur apo e lezetshme! -
Te shikon ne ate menyr qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare! -Nje femer e vertet di se qfar flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret! -
Te do por nuk ta thot, me par vdes se sa te ul krenarin! -Nje femer e vertet xhelozon aq keq, sa qe te le te shkosh pergjithmon se sa ta ngaterrosh me ndonje tjeter! -
Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille! -Nje femer e vertet nuk jepet leht, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj! -Nuk i buzeqesh kujdo, e as nuk derdh lot per kedo! -Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtir tia thesh betimin! -
Nuk i duron shume gjera por tradhetin e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje 'lamtumire'! -
Nje femer e vertet respekton shum dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin! -Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme...
nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te! -
Kur te kesh ne krah nje femer te tille, mund ta quash veten burre...eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose kurre ose pergjithmone...!!!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default 5 tipet e femrave që nuk durohen nga meshkujt

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Jul 26, 2013 4:16 am


Sipas studiuesve, pesë tipet e femrave që meshkujt nuk mund t’i durojnë janë ato që u pëlqejnë thashethemet, të fiksuarat pas dietave, femrat që vazhdimisht ankohen për familjen, ato që janë të varura nga puna e tyre dhe femrat që mendojnë se dinë gjithçka.

1 – Ato që përgojojnë

Femrat të cilat flasin negativisht për njerëzit e tjerë dhe i konsiderojnë të parëndësishëm, padyshim se do t’i refuzonte çdo mashkull. Kuptohet, që të gjithë flasim nganjëherë, por ndryshe është kur e bën këtë ndonjëherë dhe shumë ndryshe kur e bën këtë 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë. Meshkujt nuk e kuptojnë pse femrat kanë nevojë për të folur për të tjerët, pasi ata ndjekin një logjikë të thjeshtë, ose ndërrojeni atë që ju pengon ose mos flisni më!

2 – E fiksuar pas dietave

Nëse fjalët tuaja më të shpeshta janë: “Nuk mund të pi birrë sepse ka 150 kalori” ose “Duhet të stërvitem çdo ditë”, atëherë meshkujt vështirë se do t’ju kuptojnë, ndërsa edhe më vështirë do të kenë nevojë për shoqërinë tuaj. Ata dëshirojnë femrat që dinë ‘t’i vënë frenat’, të relaksohen dhe ta shijojnë jetën.

3 – Femrat që vazhdimisht ankohen për familjen

Të rrallë janë ata që janë të bekuar me familje ‘të përsosur’, ndërsa nëse nuk jeni në këtë grup, atëherë mos i skandalizoni gjërat. Nëse nuk keni asgjë të bukur për të thënë, është më mirë të heshtni.

4 – Të varura nga puna

Ju pëlqen puna juaj? Shumë mirë për ju, por nuk keni nevojë që të tjerëve t’ua mbushni kokën në lidhje me prezantimin që e keni bërë aq bukur, kolegët, shefin… sepse do ta bëni të qartë se nuk keni asnjë temë tjetër për të folur.

5 – Mendojnë se dinë gjithçka

Disa femra mendojnë se dinë gjithçka dhe sillen sikurse ndonjë trup këshillues. Kanë ndjenjën se duhet të dëgjojnë problemet e të gjithëve rreth tyre dhe t’u gjejnë zgjidhje të përshtatshme. Mbani mend, askush nuk dëshiron të krijojë lidhje me “nënën” e tij!
B;fretima

Do doja mendime nga meshkujt,,jane te verteta perfundimet me siper apo jo..???

Pres pergjigje nga femrat,,u duken padrejtesi,,..dhe egoiste keto mendime nga ana e meshkujve,,.!!.??avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Djali i Vetmuar...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Jul 26, 2013 4:20 am


Djali i vetmuar pa dashuri jetonte.. Dhe cdo gje ne jete me force e perballonte.. Kerkonte nje vajze qe e kishte humbur.. Por ishte e kote dhe e pamundur.. Vajza jetonte shume larg ne vetmi.. Qante e bertiste per te dashurin e tij. Qielli qante dhe yjet qanin.. S'kishin deshire dy te dashuruar ti ndanin.. Por ditet kalonin dhe jeta vazhdonte.. Vajza nga i dashuri shume larg jetonte.. Prinderit vajzen e fejuan pa deshire.. Se mendonin se ishte gjeja me e mire.. Ata nuk e dinin se shume kishin gabuar.. Dhe se nje djale qe shume e donte ne zemren e saj kishte qendruar.. Vajza e pashprese pranoi fejesen.. Gjithashtu edhe martesen.. Vendosi qe djalin ta harronte.. Dhe me te fejuarin te jetonte.. Djali kur e mori vesh.. Filloi me vete te qesh.. Por dot nuk i besohej.. Vajza qe donte po i martohej.. Dikur diku atje ku ska me asgje.. I kishte thene vajzes nje gje.. Djali : Cfare do beje e dashur sikur une te mos jetoj.. ? Vajza : Do vij ne varrin tend me ty te rroj.. Djali : Po sikur e dashur une nje tjeter te marr..? Vajza : Do te qaj me lot per ty per dashurine e pare.. Kaluan disa vjet, dashuria u harruar.. Ai e harroje ate me shpresa duke jetuar.. Nje dite vajza tek po qendiste, televizori njoftoi.. Nje aksident ka ndollur fotografine tregoi.. Ajo e njohu ate dhe gishtin fort e shpoi.. Qau bertiti, koken me se qoi.. As hante as pinte, trupi ju tha fare, gjumi se zinte.. I shoqi i ulej prane, doren ia ledhatonte.. Ajo e shtynte tutje ngaqe se duronte.. As i shoqi as e vjehrra, se dinin shkakun e vertete, vec ajo vete.. Nenen atje larg prane e donte.. Donte qe ta shihte dicka ti tregonte.. por dhe nena tashme ne parajs i jetonte ,, nena e dhimbsur ne endra erdhi.. U ul prane shtratit, lotet lume i derdhi.. Vajza zgjati doren, Nena ia ledhatoi.. Fshiu lotet e saj dhe me pas vazhdoi.. ''O Nena ime e dashur, dicka kam per te thene.. Te lutem me degjo nje amanet kam per te lene.. Atje ne qytet dy muaj me pare.. Ka vdekur nje djale.. Te lutem prane tij me bej nje varr.. Se i kam dhene fjalen dy vjet me pare.. Se po te vdiste ai une prane do ti shkoja.. Te lutem nene, te lutem........'' Dhe me sfoli dot, dora iu rrezua, nga syte rreshqasin lot.. Atehere nena e shkrete, me vete e ka marre.. Me ceremoni te madhe e ka cuar ne varr.. Ne nje ajo, ne nje ai.. Dy varre te rinj me vone u vjetersuan.. U mbuluan nga bari me token u rrafshuan.. Por historine e tyre njerezit se harruan.. Ata brez pas brezi ne libra e kane shkruar.. Qe ta lexojne ata qe jane''TE DASHURUARavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Tue Aug 06, 2013 3:44 am

Gruaja mund ta fsheh dashurine vite me rradhe, por ajo s'mund ta fsheh urrejtjen as edhe nje ore.

-Bota urdheron grate, ne urdherojme boten, kurse grate neve.

-Dora qe perkund djepin eshte ajo qe rrotullon boshtin e fatin e njerezimit.

-Gruaja burrin ne rini e ka dashnor, ne moshe e ka shok, ne pleqeri burri gruan e ka infermiere.

-Duaje gruan edhe me gabime, ashtu sic do nje liber te bukur edhe me gabime shtypi.

-Ai qe flet mire per grate, nuk i njeh sa duhet, ai qe flet keq per to nuk i njeh fare!

-Hajdutet te kerkojne : "O jeten o kuleten" ; grate i duan qe te dyja.
Egzistojn vetem dy lloj femrash: ato qe flasin gjithmon dhe ato qe nuk heshtin kurre

Po deshe te hakmeresh kunder nje gruaje, lavdero nen sy te saj nje grua tjeter !

Egziston vetem nje menyre qe et duhen shume gra: Nga te gjitha te dashurosh vetem Njeren !

Kur flisni me femren degjoni para se gjithash se cju thot me sy !

Askush nuk e njef me mire njeriun, se sa gruaja e cila nuk e do me !

Martohuni me gruan e cila nuk beson ne ate qe dashuron !

Femrat nuk jan krijuar qe te jen te kuptueshme, por te jen te dashuruara !

Femrat jan si gjeneralet: atyre nuk u intereson c humbje u ka kushtuar nje fitore

" Nga te gjithe budallalleqet qe ben nje vajze, me i madhi eshte dashuria e saj e pare!

" Bukuria u sjell Femrave dhe Meshkujve me shume dhembje se sa gezim !

" Mbreteresha e vetme e vertet eshte bukuria e gruas: Sundon sapo te paraqitet " !

Gruaja eshte si qyteti : per ta pushtuar eshte shume leht, per ta ruajtur eshte shume veshtire !

Grate jan paradoksi me i madh ne jeten time, vetem kur me largohen, me behen miq te mire !
Runi
Arin provojm me zjarr, gruan me ari kurse mashkullin me grua !
Pitagora

Femrat dashurojn sa munden, meshkujt sa deshirojne !

Mashkulli mund te has grua e cila nuk ka patur asnje lidhje dashurie, po asnjeher nuk mund te gjej grua qe ka patur vetem nje lidhje !

Per femra duhet tu flitet vetem meshkujve !
Nice

Meshkujt din vetem te mendojne, kurse femrat kuptojn, po nuk mendojne !
Tagora

Pse njeriu te mos e doja gruan e vet kur edhe ashtu i do grat e tjera !

Disa meshkuj kan ate qe e kan merituar, te tjeret jan te pamartuarit !

Mashkulli i vertet deshiron rrezikun dhe lojen. Per ket arsye e do gruan si lodren me te rrezikshme !
Nice

Femra eshte person qe nuk di te luaj asnje loje , por qe fiton gjithmone !

" Grua ideale eshte ajo qe, edhe pse sju qendron besnike , kujdeset per ju sikur t ju
Kush mund ta udheheq nje grua mund ta udheheq nje popull" !

" Para femres se bukur dhe para parave te shumta nuk ka frenim "!

"asnjeher nuk jam martuar, sepse i rrespektoj shume grat "

" Grat jan si cigarja, nese nuk e kap nga ana duhur, Digjesh !

nese kerkon dashurine e gruas jepi cfare te kerkon se zemren i sheron

kush kerkon me shume se nje grua eshte futur ne hall si me shteruar nje krua

kush lendon nje femer ai do te lendohet sa 3 fishi i saj atehere kur me shume se kurre te kete nevoje per dashuri.

femra dashuron me zemer ,por nuk e fal kurre ate

genjeshtra e femrave nuk zbulohet kurre,ne do ta mesosh kerkoja me urtesi


kur femra behet nene atehere harroje dashurine qe te ka dhene
nena dhe femra jane dy emra qe bota do me shume se gjtihcka,sepse bota nis nen kembet e tyre

Gruaja duhet te« jete« lode«r, e paste«r dhe e le«muar si guri i e§muar, e
ndrie§uar me te« gjitha virtytet e nje« bote qe« ende nuk e«shte« ke«tu.
Nie§e


- Gruaja e«shte« si qyteti: pe«r ta pushtuar e«shte« shume« lehte«, pe«r ta ruajtur
e«shte« shume« ve«shtire«.
Berto- Femra e«shte« ne« gjendje te« jetoje« qofte« edhe nga nje« kompliment i vete«m.
Morgani


Mos i thoni gruas se e«shte« e bukur. Thuajini se e«shte« ndryshe nga te«
tjerat dhe do t'ju hapen te« gjitha rruge«t.
Renardi

Vete«m gruaja mund te« qaje« dhe te« qeshe« pe«r te« nje«jte«n aryse.
Molieri


- Grate« e bukura kurre« nuk dyshojne« ne« inteligjence«n e vet, por grate«
inteligjente e§dohere« dyshojne« ne« bukurine« e vet.
Dankani


"Femra- Sherri i Botes" -Elena

"Po mos ishin grate,
burrat do te jetonin si zoterinj" -Deker

"Zoti e krijoi gruan per dobi te mashkullit" -Tonson

"Heshtja dhe modestia jane stolia me e bukur e nje femre" -Euripidi

"Femra eshte mbretereshe e Botes, por skllave e deshirave" -Balzak


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Tue Aug 06, 2013 3:50 am

Shume te bukra shprehjet sidoms kjo>>Hajdutet te kerkojne : "O jeten o kuleten" ; grate i duan qe te dyja. Egzistojn vetem dy lloj femrash: ato qe flasin gjithmon dhe ato qe nuk heshtin kurre:hihihi: hihihi avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Aug 08, 2013 4:34 am

Jane femrat e veshtira ato qe kane me shume dashuri per te dhene,por s'ja japin cilodo.Ato qe kane mesuar qe te mbrohen e vetmbrohen,ato femra qe nuk kenaqen me pak!Jane femrat e veshtira ato qe dine te dallojne buzeqeshjet e njerezve,atyre qe jane te sinqerte e ia vlejne,ato gjera qe shohin me me mijra sy te fshehur.Jane ato femra qe i japin shije jetes edhe kur ajo nuk ka.....

M.Bagatellaavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sun Aug 25, 2013 2:58 am

Një femër e bukur meriton një burrë të zgjuar...Një femër e zgjuar, s'ka pse martohet fare....avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Aug 26, 2013 3:12 am

Nje femer eshte veshtire ta fitosh, e lehte ta humbesh dhe e pamundur ta harrosh..avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Mon Sep 02, 2013 5:14 am

Mund te jesh me e forte se nje femer vetem po te jesh me femer se ajo!

| Larcher |avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sun Sep 22, 2013 8:32 pm

Ne fakt nje femer eshte si femije.. Ka deshire te sillet si femije . Deshiron qe mashkulli ti tregoje afeksionin qe i tregon nje femije . Mashkulli duhet ta perkedheli me kujdesin e nje femije femren , pa e lenduar. Por cdo femer dhe pse feminore ,do qe te degjohet dhe te kete vemendjen e mashkullit . Domethene nje femre duhet ta lejosh te sillet si femi , por nuk duhet ta konsiderosh si te tille . Ne fakt nje femer eshte e forte ... Madje shume here me e forte se mashkulli , por nuk i pelqen ta tregoje gjithmone forcen e saj. Preferon te gjej paqe ne forcen e mashkullit. Dhe gjerat qe mund ti beje vete i pret nga mashkulli dhe kete per ta ndjere vetem me femer dhe per ta ndjere forcen e mashkullit . Por nese ajo vendos te tregoje forcen e saj mos guxo ta ndalosh , nuk do mundesh ta ndalosh . Nese ajo do te bej dicka do e beje ! Ne fakt nje femer eshte dashnore . E mbart gjithmone ne zemer dashurine . Nuk mund ti lendoje dhe ti braktisi shume kollaj nga te dashurit e zemres . Dashuron me veshtiresi por kur dashuron , dashuron me tamam . Nje femer nuk dashuron vetem me zemer , duhet ta pranoje ate dhe me tru . Dhe nese nuk ju ka dashuruar nuk mund ta detyroni tju dashuroje . Mund ti hyni lehte ne zemer , por nese nuk i keni hy ne tru mund te braktiseni cdo moment. Sigurisht qe ka dhe femra qe nuk braktisin dhe pse nuk e dashurojne , por per kete i pengon ndjenja e "dhimshurise" . Ne fakt nje grua eshte e vetmuar . Asnjehere muk mund ta poesedoni te teren . Ka nje bote komplet te veten dhe aty ajo eshte gjithmone e vetmuar . Nuk lejon askend te hyje ne ate bote dhe asnje celes nuk mundet ta hapi ate . Vetmia eshte streha e saj. E vendos vete kur do te hy dhe se sa do te rri ne ate strehe. Nese e mundoheni ta nxirrni ate nga aty , e humbni pergjithmone . Ne fakt nje femer eshte dijetare. Nuk mund ta imagjinoni cfare eshte e afte ajo te beje . Ka nje krijmtari te pafud , nuk e perdor ate pa kriter , per ta nxjerr kete pret mashkullin e jetes se saj. Nese keni arritur te beheni vertet mashkulli i nje femre atehere jeni shume me fat . Pasi jeta juaj nuk do te jete me kurre si me perpara. Ne fakt nje femer eshte Jeta . Sepse cdo gje ne jete merr kuptim kur brenda saj eshte nje femer . Te hash buke...te pish uje . A mund ta kuptosh dot ndryshimin midis gotes se ujit qe mbushni vete dhe te asaj qe jua mbush nje femer ? Nese nuk e keni kuptuar atehere per fat te keq nuk jetoni !avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Mon Sep 30, 2013 5:28 pm

Femra u krijua nga brinja e mashkullit,
jo nga kembet e tij qe te jete me e ulet,
as nga koka qe te jete superiore,
por nga anash tij per te qene e barabarte,
poshte krahut per te qene e mbrojtur,
dhe afer zemres per tu dashur....!!!!!


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Mon Sep 30, 2013 5:28 pm

FEMER!!!

Une jam endrra ne sirtar, une jam fluturimi qe gjithnje ke deshiruar...
Jam mendimi qe te ben te vuash. Une jam guri qe bie, veshtrimi i larget, jam zjarri, akulli, uji qe rrjedh, jam lufte, paqe dhe dhimbje...
Jam mendafsh dhe gjemba trendafili, oaz dhe shkretetire. Une jam , shpirt dhe tru. Jam fjale dhe heshtje, rruge, lum dhe mal.
Jam poezi dhe dhimbje, mekatare dhe shenjtore. Jam perendimi dhe fundi. Une jam ajo qe ty te le pa gjume...
Une jam femer...........:::>>


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Katilja prej Mon Sep 30, 2013 5:28 pm

Nje grua vertet e bukur, perdor buzet e saj per te Verteten, zerin e saj per Miresjellje, veshet e saj per Meshire, duart e saj per Bamiresi dhe zemren e saj per Dashuri.
Per ata/ato qe nuk e pelqejne ate, ajo perdor Lutjet ... !~


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: .¸¸.Ƹ̴Ӂ̴Ʒ..Lindur FEMER...ღϠ₡ღ

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi