Dedikuar…

Shko poshtë

default Dedikuar…

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Aug 02, 2013 1:20 am

Atyre që qajnë natën, pasi të tjerët flenë dhe të mos ti dëgjojnë…
Dedikuar atij që vuan, por që qesh me të tjerë duke u shtirur sikur nuk ka asgjë…
Dedikuar atyre që gabojnë në jetë por gjejnë akoma force që të riprovojnë…
Dedikuar atyre që fshijnë lotët e mikut, dhe nuk kërkojnë asgjë në këmbim…
Dedikuar syve të tu që tashmë po lexojnë , por që pas një ore do e kenë harruar…
Po nuk ka rëndësi: sepse jeta është vetë kështu !!!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sun Aug 25, 2013 3:11 am

Buzëqesh gjithmonë, qesh, madje bëji të mendojnë që je i çmendur, por kurrë i trishtuar.
Qesh, edhe nëse bota po të shembet nën këmbë, vazhdo të buzëqeshësh.
Disa njerëz jetojnë për buzëqeshjen tënde.. dhe disa të tjerë do të nxihen kur të kuptojnë që nuk arriten ta shuajnë atë!

| Roberto Benigni |avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga Katilja prej Mon Sep 30, 2013 5:39 pm

Gabova se te desha apo se nuk di te te harroj,
nese gabim ishte qe dashurise i buzeqesha apo se mendjen nga ti nuk mund ta largoj...Me nxihet mendja plot me pyetje nga kjo nate me shi...e kam une fajin per humbjen tende apo fajin e ke vec ti.
Te mbes kujtim kjo historia jone eshte mekat, kush nga ne te dy eshte fajtori, mbase fajin e ka e zeza nate, qe bashke me endrrat dhe ndjenjat e tua mi mori...Me nostalgji gjuaj shpirtin varfanjak, qe nga mungesa jote vuan e dashuri nuk ka aspak...e behem nje me shiun e me te nis e qaj,e serish e pyes veten: Cili nga ne pati faj???...


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga marino77 prej Mon Sep 30, 2013 9:01 pm

dedikuar atyre qe vuajn ne heshtje,per ata/o qe mbajn nje dashuri te pamundur ne zemer,qe nuk eshte dhe aq e pamundur sa duket,por nuk kemi force te luftojm per ate dashuri.
Per ata/o qe presin nje shenj te vogel qe te bejn nje hap.
Per ata/o qe dashuria i ka len nje hidherim ne zemer,e sado qe koha kalon,ajo hidherima nuk lehtesohet,por shtohet edhe me shume nga mungesa e personit.
Per ata/o qe kudo qe shkojn ne syt e popullit kerkojn syt e tij/saj.
Per ata/o qe naten para se te flen,derdhin lot per dike,e shkojn ne gjume me shpresen te ta shohin ne enderr
Per ata/o qe kur zgjohen ne mengjes mendimi i pare eshte ai/ajo,e shohin celularin me shpresen qe e ka kerkuar.
Per ju qe vuani per nje dashuri,mos harroni qe jeta eshte e gjate,e mendon vet jeta tju lehtesoj dhimbjen e mungeses,duke te dhuruar njerez plot,duhet vetem te hapni dyert e zemres.
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 13, 2013 2:17 am

Ti je një nga ata personat që të gjejnë kur jeta vendos të të bëjë një dhuratë. 

| Charles Dickens|avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga marino77 prej Wed Nov 13, 2013 2:42 am

Asaj.....
Me lini ketu,
te humbur siç dukem!
Jetoj me se miri dhe pa te.
E nese kthetet…
ah, nese kthehet
me mire te vije pa te emblin ze.
Kur te vije...
te mos me preki do t'ish me mire
e shkelqimin mos t’ja kthej syrit te mpire.
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Nov 15, 2013 11:11 pm

Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë...

|Silvana Stremiz|avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Nov 15, 2013 11:15 pm

Nje Falenderim per gjith rinine Shqiptare qe po proteston ne menyre dinjitoze..
Stop Armeve Kimikeavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 20, 2013 9:54 pm

Edhe pse duket paradoksale, aftësia me ndejtë vetëm asht kushti i parë për me dijtë me dashtë dikë.

E. Frommavatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga Katilja prej Wed Jan 01, 2014 4:13 am

/// Ajo nuk është perfekte.As ti nuk je dhe të dy asnjëherë nuk do të jeni perfekt.Por nqs ajo të bën të buzëqeshësh, të paktën një herë të bën të mendosh dy herë dhe nqs ajo pranon se është njerëzore të gabosh,shtrengoje fort dhe jepi nga vetja jote sa me shume te mundesh.Ndoshta ajo nuk do te krijoje poezi per ty,ndoshta ajo nuk mendon cdo moment per ty,por ajo te ka dhene me shume se gjysmen e saj,te cilen ajo e di qe mund ta thyesh.
Mos e lendo ate,mos e ndrysho dhe mos prit me shume se cmund te te jape.Mos e analizo.Buzeqesh kur ajo te bën të lumtur,bërtit kur të mërzit,dhe ndiej mall për të kur është larg.Dashuroje fuqishëm se ka nevojë për ty.Sepse vajzat perfekte nuk egzistojnë,por ti e di që ajo është perfekte për ty.///


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga Katilja prej Wed Jan 01, 2014 4:14 am

Ti nuk ishe aty ,Jo nuk ishe .
-megjithate te ndjeja ashtu sic ankthi ndihej braktisur, te ndjeja ne kockat e mia , ne heshtje, te ndjeva ne mua, brenda vetes, e nderkohe gjithcka rreth meje thoshte te kunderten , megjithate ti nuk ishte ketu , un te ndjeja .


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Dedikuar…

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi