Duhet ta dish se...

Shko poshtë

default Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Jul 19, 2013 5:03 pm

Diplomat e varura në mur s’e bëjnë dot njeriun njeri

Ti duhet ta dish që

Sa më shumë të përdoret fjala dashuri

Aq më shumë i bjerret kuptimi asaj

Duhet ta dish që

Është tepër e vështirë ta gjesh saktësisht se

Ku kalon vija që ndan lëndimin e tjetrit nga mbrojtja e mendimeve personale

Duhet ta dish se

Largësia s’ka c’kërkon midis miqsh të vërtetë

As midis dashnorësh të vërtetë!

Ti duhet ta dish se

Përvoja s’ka të bëjë me numrin e ditëlindjeve që kremtove

Por me situatat që ke përjetuar.

Duhet ta dish se

Familja nuk është gjithmonë pranë nesh

Se mund ta mësojmë kujdesin, dashurinë dhe besimin

edhe nga ata që s’janë të fisit tanë.

Familja nuk është gjithmonë biologjike.

Duhet ta dish se

Edhe shokët më të afërt mund të të lëndojnë ndonjëherë.

Fali ata.

Duhet ta dish që

Ndonjëherë nuk mjafton t’i falësh vetëm të tjerët.

Edhe veten tënde përpiqu ta falësh ndonjëherë.

Duhet ta dish që

Bota nuk e ndal rrotullimin edhe kur

ty shpirtin ta qit.

Duhet ta dish që

Rrethanat dhe ngjarjet mund të kenë diktuar se kush do të jemi

Por për atë cfarë jemi mbajmë përgjegjësinë vetë.

Duhet ta dish se...

Kur dy vetë grinden me njëri-tjetrin,

Kjo s’do të thotë se nuk duhen. Por edhe kur nuk grinden

mos mendo se duhen marrëzisht

Duhet ta dish se

Secili problem fsheh një rast të volitshëm në vete

Dhe po ai problem është një xhuxh pranë këtij rasti.

Duhet ta dish se...

Dashurinë e humbet shumë shpejt,

Por pendimi zgjat vite të tëra.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga Katilja prej Tue Aug 06, 2013 9:27 pm

e bukur kjo


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Sat Aug 24, 2013 9:25 pm

Natën kur flija, më tha shpirti: Pi!
Në gjumë e në varr, s'ka lumturi 
Ngrehu! 
Sa rron, zbras kupa dhe puth çupa;
Ke shekuj të flesh në qetësi.

Omar Kahjam “Rubairat”avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Aug 28, 2013 7:06 am

Mos dorëzimi është arritja drejt qëllimit. avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Fri Aug 30, 2013 9:14 pm

| Njeriu duhet çdo ditë të dëgjojë të paktën një këngë të shkurtër, të lexojë së paku një poezi të mirë, të shikojë një pikturë të bukur dhe nëse është e mundur t'i thotë edhe ca fjalë me mend. |

~ Gëte    haha avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Thu Oct 03, 2013 8:16 pm

Lumturia e vërtetë kushton pak...dhe nëse kushton shumë,nuk është e cilësisë së duhur!!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga marino77 prej Fri Oct 04, 2013 7:44 am

pa shoqeri dhe miqesi nuk jetohet ...
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 20, 2013 6:34 pm

Sipas nje sociologu, qeniet njerezore jane e vetmja qenie qe eshte ne gjendje te genjeje me ndergjegjie te plote, duke manipuluar edhe treguesit trupore te se vertetes. Njerezit genjejne gjate gjithe jetes, duke filluar qe nga mosha 4 vjec!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga marino77 prej Wed Nov 20, 2013 9:22 pm

Kur ti hyre ne zemer, shume shpejt u mbyll porta...dhe tani nuk hapet me dhe sikur te permbyset e gjithe bota...!!!!
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 20, 2013 9:35 pm

Jeta është si një shkallë, nëse shikon lart do të jesh gjithmonë i fundit në rresht, por nëse shikon poshtë do të shohësh që janë të shumtë njerëzit që do të dëshironin të ishin në vendin tënd!avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga marino77 prej Wed Nov 20, 2013 9:37 pm

se kur je me personin qe do harron te gjithe boten ku jeton
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga ♛Melody♛ prej Wed Nov 20, 2013 10:08 pm

- Sinqeriteti eshte qetesi,
- Genjeshtra eshte frike,
- Turpi eshte mburoje,
- Dituria eshte argument,
- Sinqeriteti eshte bukuri dhe
- Heshtja eshte urtesi.avatar
♛Melody♛Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

Shiko profilin e anëtarit http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga marino77 prej Wed Nov 20, 2013 10:10 pm

jeta eshte nje loje dhe duhet te jesh gjithmone lojtar i forte nese do qe ta sfidosh
avatar
marino77Shteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 33
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

Shiko profilin e anëtarit http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga Katilja prej Wed Jan 01, 2014 4:08 am

te gjith nje dit do te vdesim


Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur Shqiptare
nga do qe te jem me ndjek fati
se jam vajze Matjane  hesapi!!
avatar
KatiljaShteti Shteti :

Gjinia Gjinia : Female
Mosha Mosha : 23
Numri i postimeve Numri i postimeve : 261
Faleminderit Faleminderit : 41
Antaresimi Antaresimi : 13/07/2013

Shiko profilin e anëtarit http://antonela.haxhiu@yahoo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Duhet ta dish se...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi